Logo Midrasza


  VI Dni Książki Żydowskiej

  Szanowni Panstwo,     Od wczoraj do 30 października w Warszawie trwają już szóste Dni Książki Żydowskiej. Dni to nie tylko sprzedaż książek o tematyce żydowskiej w języku polskim i angielskim, to przede wszystkim coroczny festiwal kultury żydowskiej. Spotkania z autorami, dyskusje, warsztaty kaligrafii, wycinanek, piosenek jidysz i kulinarne, wystawa Dinu Mendrei i koncert Bente Kahan.

    Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z prof. Szewachem Weissem, Ambasadorem Izraela w Polsce, zaś o godz. 18.00 na spotkanie z tłumaczem literatury jidysz Michalem Friedmanem. O godz. 19.00 Bente Kahan przedstawia dzieci ze Szkoły Lauder Etz Chaim we Wroclawiu śpiewajace w jidysz - koncert odbędzie się koncert z okazji 10-lecia Szkoły Lauder Morasha w Warszawie.

    W imieniu organizatorów - Stowarzyszenia Midrasz i Fundacji Ronalda S. Laudera, uprzejmie proszę o pomoc w przekazniu tej informacji wszystkim zainteresowanym.

    W załączeniu informacja i program Dni Książki Żydowskiej. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

- Informacja o Dniach - dokument .rtf 15 KB
- Program Dni - dokument .rtf 28 KB Serdecznie zapraszamy

Joanna Matysiak
Stowarzyszenie Midrasz
Tel. (22) 654 31 56
e-mail: joanna@midrasz.pl
www.midrasz.pl
www.lauder.pl

 (C) Midrasz 1998 - 2001. Wszelkie prawa zastrzeżone.